Europa League

FCSB - RAPID VIENA // Ce gafe! Andrei Vlad le-a făcut cadou golul austriecilor

+13 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 30 august 2018

Portarul Andrei Vlad, 19 ani, a făcut trei erori grave în meciul cu Rapid Viena, iar una i-a costat scump pe cei de la FCSB.

1. Gol oferit cadou

În minutul 63, Vlad a respins aiurea, în față, o minge care ieșea la trei metri în afara terenului. Balonul a ajuns la Sonnleitner, care a marcat și a dus scorul la 2-1 pentru roș-albaștri.

2. Henț și indirectă

Goalkeeperul a greșit grav și în debutul meciului, când a luat în brațe o minge venită intenționat din piciorul lui Pintilii. Arbitrul a dictat lovitură liberă indirectă pentru Rapid Viena, însă trupa lui Dică a scăpat cu fața curată.

3. S-a lovit mingea de el!

Al treilea moment crucial a avut loc în minutul 83, când Andrei Ivan a driblat doi adversari și a șutat pe direcția lui Vlad, iar acesta a respins ciudat mingea, care a lovit bara transversală și balonul a fost îndepărtat.