Europa League

Becali l-a sunat pe Dică să facă o schimbare la pauză, dar antrenorul l-a sfidat: "A greșit"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 01 septembrie 2018

Gigi Becali a recunoscut că a vorbit cu Dică la pauza meciului dintre FCSB și Rapid Viena din returul play-off-ului Europa League, scor 2-1 (3-4 la general).

După primele 45 de minute, roș-albaștrii conduceau cu 2-0, scor care le asigura calificarea în grupele Europa League, iar Becali i-a cerut antrenorului să-l scoată pe Mihai Roman.

Dică l-a ținut pe jucător pe teren până în minutul 74, însă cu 11 minute înainte austriecii marcaseră golul calificării. Mihai Roman a marcat cel de-al doilea gol al lui FCSB în prelungirile primei reprize.

"Dică a greșit, trebuia să închidă jocul în repriza a doua. Eu am vorbit la pauză să-l scoată pe Roman și să bage un jucator mai proaspăt. Dar uite că nu s-a întâmplat asta", a spus Becali la TV Digi Sport.

a fost nota primită de Mihai Roman din partea Gazetei Sporturilor pentru evoluția cu Rapid Viena, fiind unul dintre cei mai buni jucători ai roș-albaștrilor