FCSB - BOTOȘANI 2-2 // Patru steliști au dezamăgit crunt cu Botoșani! Fotbalistul care i-a luat ochii lui Becali: e de la moldoveni și a primit cea mai mare notă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 03 septembrie 2018

FCSB s-a încurcat cu FC Botoșani, cele două remizând la Voluntari, scor 2-2. Liderul la zi din Liga 1 a avut 2-0 după doar 21 de minute, însă s-a văzut egalată pe final după o repriză secundă horror.

Dennis Man și Florinel Coman au fost cei mai buni jucători ai lui Nicolae Dică, ambii primind nota 7. Jakolis, Teixeira, Morais și căpitanul Planici au dezamăgit, primind 5.

De partea cealaltă, Rodriguez este cel care a impresionat, primind nota 8, cea mai mare dintre toți jucătorii de pe teren. Tot de la Botoșani este și jucătorul care a primit cea mai mică notă. Este vorba de Pițian, care a luat 4.

FCSB - FC BOTOȘANI // Dialog spumos la pauză între vedeta moldovenilor și un stelist: "Cum ai dat așa în ea?!"