Nationala

ROMÂNIA U21 - BOSNIA U21 // GALERIE FOTO Explozia Prințului! Hagi a majorat avantajul "tricolorilor" cu o execuție genială, direct din corner

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 11 September 2018

Ianis Hagi (19 ani) a fost omul meciului România U21 - Bosnia U21 2-0, reușind un gol și o pasă decisivă.

Reușita lui Ianis din minutul 70, cea care a majorat avantajul "tricolorilor" a fost una magistrală! Mijlocașul a punctat superb, direct din corner, printr-o execuție care l-a derutat complet pe portarul advers.

În prealabil, Ianis Hagi oferise și un assist, fiul "Regelui" fiind cel care a centrat la golul din minutul 16  al lui Adrian Petre.