CFR Cluj - FCSB 1-1 // FOTO Țucudean a marcat după o fază la limita ofsaidului! Verdicul specialistului

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 16 septembrie 2018

CFR Cluj a remizat cu FCSB, 1-1, în derby-ul etapei a 8-a din Liga 1.

"Centralul" Radu Petrescu a avut mult de muncă. După ploaia de "galbene" din prima repriză, nu mai puțin de 6 la număr, arbitrul partidei a avut o fază dificilă și în debutul părții secunde. La o fază fixă executată de căpitanul Camora din lateral dreapta, de la aproximativ 40 de metri, Djokovic a reluat cu capul spre poarta lui Bălgrădean. Croatul (foto jos, încercuit) se afla însă la limita ofsaidului.

Captură TV Telekom Sport

Țucudean a fost atent pe respingere și a reluat cu sânge rece, ducând scorul la 1-1.

GSP.ro a contactat un fost arbitru FIFA, care a opinat că asistentul Mircea Grigoriu a luat decizia corectă: "Faza e milimetrică, dar piciorul lui Filip îl scoate din ofsaid pe Djokovic".

Golul lui Țucudean // Captură TV Telekom Sport

Vezi și: FOTO Start încins de meci la Cluj » Alexandru Stan, iertat după o intrare dură! Nu a mai scăpat de "galben" 3 minute mai târziu