Stranieri

Pas greșit pentru Șumudică, Budescu și Găman în ultimul meci din campionat » Al Shabab, egalată de un fost jucător de la CFR Cluj

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 20 September 2018

Al Shabab, formația antrenată de Marius Șumudică, a remizat în această seară cu Al-Fateh, 1-1, în etapa a 3-a din campionatul Arabiei Saudite.

Cu Valerică Găman și Constantin Budescu integraliști, Al Shabab a deschis scorul în minutul 8, prin Arthur.

Echipa lui Șumudică a fost egalată în minutul 25, după reușita lui Matias Aguirregarray, uruguayan trecut în 2012 pe la CFR Cluj.

Șumudică e în continuare neînvins în campionatul Arabiei Saudite. Echipa acestuia e pe locul 2 după 3 etape, cu 7 puncte.

Vezi și:  Șumudică e categoric: "Alibec dă randament când e antrenat bine" » Va încerca din nou să îl transfere: "Îmi doresc din suflet să-l iau"