Stranieri

VIDEO "Dublă", victorie și primul loc » Nicolae Stanciu a reușit două goluri superbe pentru Sparta Praga

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 septembrie 2018

Nicolae Stanciu a înscris azi două goluri pentru Sparta Praga, în victoria categorică reușită de echipa sa pe teren propriu cu Slovan Liberec, scor 4-1.

Românul a deschis scorul superb, în minutul 18. A luat pe cont propriu o acțiune, a driblat doi jucători și a înscris cu un șut plasat. (VIDEO cu golul lui Stanciu, AICI)

Până la pauză, Sparta Praga a mai înscris de două ori după "dubla" ghanezului Benjamin Tetteh, oaspeții reușind golul de onoare în finalul partidei.

Stanciu nu s-a oprit însă aici și a mai punctat o dată în minutul 90, grație unui șut imparabil de la 20 de metri (VIDEO cu golul, AICI)

Florin Niță și Chipciu au fost integraliști, în timp ce Bogdan Vătăjelu nu a fost în lot.

Sparta Praga a urcat temporar pe primul loc, cu 23 de puncte, însă echipa celor 4 români ar putea fi detronată de Slavia Prafa și Viktoria Plzen, care joacă duminică, respectiv luni.

Vezi și:  Cosmin Olăroiu, făcut mat de Cannavaro. A condus cu 2-0, dar a pierdut: 2-3! Dan Petrescu, victorie mare în fața echipei de pe locul 2!