Stranieri

Spectacol total! Ludogoreț răstoarnă tabela, cu Moți și Mahlangu printre marcatori » Sud-africanul a impresionat la debut

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 23 septembrie 2018

Ludogoreț a obținut o victorie dramatică în meciul jucat în această seară pe terenul lui Botev Plovdiv, scor 3-2.

Echipa românilor Moți, Keșeru și Grigore a avut un start de coșmar, iar în minutul 14 era condusă cu 0-2, după reușitele lui Yusein și Nedelev.

Tonul revenirii a fost dat de Cosmin Moți, care a înscris din penalty în minutul 58.

Apoi, și-a intrat în rol May Mahlangu, sud-africanul transferat în această vară de la Dinamo. Aflat la debut, acesta a  fost introdus pe teren după pauză și a egalat în minutul 62, pasând ulterior decisiv la golul de 3-2 izbutit de Marcelinho în minutul 89.

După 9 etape, Ludogoreț e pe locul 3, cu 20 de puncte. Lider e CSKA Sofia, cu 22 de puncte, iar pe 2 se situează Levski, cu 22 de puncte.

Keșeru a fost integralist pentru Ludogoreț, fără să înscrie, în timp ce, nerefăcut, Dragoș Grigore nu s-a aflat în lot.

Vezi și:  FOTO Victorie mare pentru Răzvan Lucescu în derby-ul cu AEK Atena! PAOK a urcat pe primul loc