ASTRA - GAZ METAN 3-0 // Mihai Teja a vorbit despre zvonurile care-l dau la FCSB, în locul lui Nicolae DIcă

Mihai Teja FOTO: Cristi Preda

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 24 septembrie 2018

Gaz Metan Mediaș a cedat fără drept de apel în fața celor de la Astra, scor 0-3. Antrenorul sibienilor, Mihai Teja, a vorbit despre momentul care a rupt echilibrul și neagă orice discuție cu conducerea celor de la FCSB.

"Cred că au fost două reprize total opuse. O primă repriză echilibrată. Am luat un gol în minutul 40, poate pe fondul unui joc mai bun al nostru. Jocul s-a rupt la acea eliminare (n.r. a lui Luis Aurelio, 55). Astra a fost mai bună până la sfârșit, merită victoria.

Trebuie să ridicăm capul din pământ și la următorul meci să arătăm că suntem mult mai buni. Astra e o echipă bună, o echipă puternică, are jucători de calitate. În repriza a doua ne-au surprins", a declarat Teja pentru Look TV.

"FCSB are antrenor. Eu îl respect pe Nicolae Dică. Nu m-a sunat nimeni, nu am vorbit cu nimeni, nu știu de unde a apărut această informație"Mihai Teja

Astra Giurgiu - Gaz Metan 3-0Au marcat: Bahambola '40, N. Roșu '63 '75