Liga 2

Petrolul - Bacău 5-0 // Trupa lui Leo Grozavu urcă pe locul secund în Liga a 2-a! Laurențiu Marinescu a făcut spectacol

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 28 September 2018

Petrolul Ploiești a trecut de Aerostar Bacău, scor 5-0, în partida de debut a etapei cu numărul 10 din Liga secundă.

Iureș! Așa poate fi caracterizat startul partidei. Antonio Cruceru a deschis scorul în secunda 50, cu un șut puternic din afara careului de 16 metri. A ieșit apoi la rampă veteranul Laurențiu Marinescu. A dublat diferența în minutul 4, desăvârșindu-și opera în minutele 85 și 90+2. Cel de-al cincilea gol a fost înscris de olandezul Jeroen Lumu, în minutul 59.

Cea mai concludentă victorie din acest sezon duce trupa lui Leo Grozavu pe locul secund, la un punct în spatele celor de la Sportul Snagov. Aerostar Bacău ocupă locul 16, retrogradabil.

Petrolul - Aerostar 5-0

• Au marcat: Cruceru '1, L. Marinescu '4, '85 90+2, Lumu '59