Stranieri

VIDEO Budescu, genial în ultimul meci al lui Șumudică din Arabia Saudită » Al-Shabab e neînvinsă după 4 etape

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 28 September 2018

Al Shabab, formația antrenată de Marius Șumudică, a terminat la egalitate în deplasarea de la Al-Raed, scor 1-1.

Cu Valerică Găman accidentat, Șumudică s-a putut baza pe un singur român astăzi, Constantin Budescu. Decarul formației nu a dezamăgit. A oferit un assist de geniu la golul marcat de Nasser Al Shamrani. Arbitrul a anulat inițial reușita. A consultat sistemul VAR și l-a făcut pe Marius Șumudică să exulte.

Golul gazdelor fusese marcat de Ismael Bangoura, din penalty, în minutul 9. Fostul atacant al lui Nantes a mai ieșit o dată în evidență, de data asta în sens negativ, văzând cartonașul roșu în minutul 62.

Șumudică este neînvins după primele 4 etape în Arabia Saudită. A acumulat 8 puncte și ocupă momentan poziția a 4-a.

Vezi și: VIDEO Dorin Rotariu a marcat primul gol pentru AZ Alkmaar » Vezi aici reușita!