Liga 3

Bănel Nicoliță, bun și rău contra Rapidului: meci cu scântei și 4 goluri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 30 septembrie 2018

Rapid s-a impus astăzi pe terenul celor de la CS Făurei, echipă unde joacă și frații Nicoliță, scor 3-1, într-un meci din Liga a 3-a.

Marian Vlada a reușit o dublă după pauză, însă Bănel Nicoliță (33 de ani) a redus din handicap. Matulevicius a stabilit însă scorul final și giuleștenii revin în fruntea clasamentului din Seria a doua, la egalitate cu Unirea Slobozia.

Bănel Nicoliță, cel care marca în sfertul UEFAntastic din 2006 și o califica pe Steaua în semifinale, n-a terminat partida pe teren. Pe finalul jocului acesta a avut o intrare dură la mijlocul terenului și a văzut direct cartonașul roșu.