Moruțan a dezvăluit ce i-a spus Dică atunci când a intrat pe teren + Ilie Dumitrescu: "E cel mai bun de la FCSB!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 30 septembrie 2018

Olimpiu Moruțan (19 ani) a început ca rezervă meciul cu Hermannstadt, scor 1-3, și a fost introdus pe teren în minutul 38 în locul lui Ovidiu Popescu, la scorul de 1-0 pentru gazde. Fotbalistul lui FCSB a oferit în repriza secundă două pase geniale de gol.

"Ne pare bine că am câștigat și plecăm cu cele 3 puncte. Nu mă așteptam să intru atât de repede pe teren, dar mereu trebuie să fiu concentrat. Antrenorul mi-a cerut să joc cât mai sus și să-mi împing echipa cât mai mult.

Am început mijlocaș central, dar la pauză a făcut o schimbare și am avansat. Nu pot să vorbesc eu despre cota mea de transfer sau despre alte sume de transfer. Eu trebuie doar să-mi fac treaba pe teren", a declarat Moruțan la TV Look Sport.

"Nu există un jucător mai bun decât Moruțan în tot lotul Stelei. El e un decar" Ilie Dumitrescu, la TV Digi Sport