CFR - CRAIOVA // FOTO + VIDEO Arlauskis i-a scos din sărite pe craioveni în prima repriză din Gruia

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 01 octombrie 2018

CS U Craiova a dominat prima repriză a partidei cu CFR Cluj și a irosit două ocazii mari, prin Nicușor Bancu și Alexandru Mitriță. În final s-a terminat 0-0, după ce Mitriță a irosit un penalty în final.

Cei mai valoroși jucători din echipa lui Mangia l-au făcut mare, pe rând, pe goalkeeper-ul lituanian Giedrius Arlauskis, care a avut două parade de senzație la șuturile craiovenilor.

Prima oară, Craiova a fost aproape de gol în minutul 12. Bancu a prins un șut superb de la 20 de metri, dar Arlauskis a plonjat și a respins în corner.

Cinci minute mai târziu, CS U a fost din nou aproape de gol, dar Arlauskis a respins miraculos în lateral șutul lui Mitriță din interiorul careului.