Liga 2

VIDEO FC Argeș a făcut spectacol cu Petrolul, 3-0 » Piteștenii au urcat pe loc de promovare + ploieștenii au pregătit înlocuitorul pentru Leo Grozavu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 04 octombrie 2018

FC Argeș s-a impus în derby-ul cu Petrolul, 3-0, în primul meci al etapei a 10-a din Liga a 2-a.

FC Argeș - Petrolul 3-0
AU marcat: Buhăescu 3, Năstăsie 48, V. Gheorge 90+1

FC Argeș, echipa lui Emil Săndoi, a acumulat 21 de puncte și a urcat pe locul 2, peste Petrolul.

Scorul a fost deschis în minutul 2, de Buhăescu, cel care a marcat cu un șut în diagonală, de la 12 metri. Imediat după startul reprizei secunde, în minutul 48, Năstăsie a făcut 2-0, după o acțiune pe cont propriu. Scorul final a fost stabilit în minutul 90+1, când Vasile Gheorghe a executat perfect o lovitură liberă de la 18 metri.

Pleacă Grozavu?

Această înfrângere ar putea fi decisivă pentru Leo Grozavu. Conducerea Petrolului ar putea să-l demită pe antrenorul de 51 de ani, iar cele mai mari șanse pentru a-l înlocui le are Marius Măldărășanu, 43 de ani, liber de contract după plecarea de la Astra.

FC ARGEȘ - PETROLUL 3-0
AU MARCAT: BUHĂESCU 3, NĂSTĂSIE 48, V. GHEORGE 90+1

FC Argeș: Ureche - Vișa, Turda, Hreniuc - Tofan, Panait, Costin, Șerbănică - Buleică, Buhăescu, Năstăsie
Rezerve: Popescu, Stan, Oancea, Tăbăcariu, Enceanu, Barbu, V. Gheorghe
Antrenor: Emil Săndoi

Petrolul: Tordai - Olariu, Cazan, Plămadă, Țigănașu - Chindriș, Ghinga - Lumu, Marinescu, Ștefănescu - Șaim
Rezerve: Isvoranu, Cl. Herea, Popoescu, Țicu, Curceru, Arnautu, Toto Tamuz
Antrenor: Leo Grozavu