Stranieri

Al Shabab a uitat să mai câștige! Șumudică, la al 3-lea egal consecutiv în Arabia Saudită

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 05 octombrie 2018

Al Shabab nu a scos decât un punct pe terenul celor de la Al Taawon, fosta formație a lui Lucian Sânmărtean și Constantin Gâlcă, scor 1-1.

Cum Constantin Budescu este accidentat, echipa lui Marius Șumudică a rămas fără cel mai important om de la mijlocul terenului.

Al Shabab a deschis însă scorul după 3 minute, prin Al Shamrani. Formația la care joacă Ricardo Machado, fotul fundaș al lui Dinamo, a egalat după pauză, în minutul 69.

S-a terminat 1-1, al 3-lea rezultat de egalitate în 5 etape pentru Al Shabab, care are 9 puncte și e pe locul 4. Mai poate pica însă cam două locuri până la finalul etapei.