FOTO + VIDEO Moment controversat în prelungirile primei reprize la Poli Iași - Viitorul! Feșnic a repetat o lovitură liberă pe care Drăguș o ratase în primă fază

Captura TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 05 octombrie 2018

Viitorul a intrat în avantaj la cabine după o primă repriză foarte spectaculoasă cu Poli Iași. A fost 2-1 după 45 de minute, cu două penalty-uri acordate corect de Horațiu Feșnic.

Al doilea a oferit un moment controversat, care i-a scos din sărite pe ieșeni. Drăguș a executat penalty-ul, iar Rusu reușise să respingă execuția.

Mingea a ajuns la Voduț, care a ratat la rândul său incredibil. Totuși arbitrul a decis să repete lovitura de pedeapsă pe motiv că mai mulți jucători de la Iași au intrat în suprafața de pedeapsă.

În momentul în care Drăguș a executat, Platini s-a aflat foarte aproape de jucătorul de la Viitorul. (VIDEO AICI)

Ianis Hagi a fost cel care a executat a doua oară și a reușit dubla.