CS U CRAIOVA - HERMANNSTADT // Oltenii au egalat dintr-un penalty controversat » Ți se pare corectă decizia? + reacția specialistului: "Fază de comicii vestiți ai ecranului"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 06 octombrie 2018

CS U Craiova nu a strălucit mai deloc în timpul meciului cu AFC Hermannstadt, 1-1. Oltenii au fost conduși încă din minutul 7,  dar au egalat dintr-un penalty controversat acordat înainte de pauză.

Arbitrul de centru Iulian Călin a acordat lovitură de pedeapsă la un duel dintre Tătar și Alexandru Cicâldău. Oaspeții au contestat dur decizia arbitrului, iar reluările TV au arătat că decizia arbitrului a fost una controversată.

"O fază de comicii vestiți ai ecranului, un penalty inventat 100%" Ion Crăciunescu

Penalty-ul a fost transformat fără emoții de Elvir Koljic, iar cele două echipe au intrat la egalitate la cabine, 1-1.

În prealabil, pe durata primei reprize, oltenii mai solicitaseră un penalty după o cădere a lui Alexandru Mitriță într-un duel cu fundașii oaspeților.

Citește AICI cronica partidei dintre CS U Craiova și Hermannstadt, 1-1