ASTRA GIURGIU - CFR CLUJ // FOTO Hațegan anulează un gol în minutul 2! Giurgiuvenii n-au înțeles nimic » A fost corectă decizia?

+4 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 06 octombrie 2018

Duelul dintre Astra Giurgiu și CFR Cluj, încheiat 1-2, a debutat palpitant, gazdele marcând încă din minutul 2. Totuși, arbitrul Ovidiu Hațegan nu a fost de acord și a anulat reușita.

În al doilea minut al partidei, Llullaku a înscris cu capul în urma unui corner. Totuși, Hațegan a luat hotărârea să nu valideze golul, considerând că albanezul l-a incomodat pe goalkeeper-ul Arlauskis.

Jucătorii Astrei au protestat vehement, dar nu au putut întoarce decizia "centralului" care în urmă cu doar 4 zile conducea meciul din Champions League dintre ȚSKA Moscova și Real Madrid, 1-0.