Nationala

Liga Națiunilor // Muntenegru face SHOW cu Lituania și depășește România în clasament

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 14 octombrie 2018

Muntenegru a trecut de Lituania, scor 4-1, în grupa României din Liga Națiunilor.

Muntenegrenii au devansat România în clasamentul grupei 4 din al treilea eșalon al Ligii Națiunilor. Golurile formației pregătite de Aleksandar Jankovic din prima repriză au fost semnate de Stefan Mugosa, în minutul 10, Boris Kopitovic, în minutul 35 și de același Mugosa, din penalty, la ultima acțiune a primei părți.

Tabela a fost închisă prin reușitele lui Darko Zoric, pentru muntenegreni, în minutul 86, respectiv Rolandas Baravykas, pentru gazde, două minute mai târziu.

• 17 noiembrie | Serbia – Muntenegru (ora 16:00), România – Lituania (ora 21:45) – stadion “Ilie Oană”, Ploiești
• 20 noiembrie | Serbia – LituaniaMuntenegru – România (ora 21:45)

Au marcat: Joensen 50 / Rashica 9

Vezi și: FOTO Turcia lui Mircea Lucescu, înfrângere în Rusia! A pierdut orice șansă de a termina pe primul loc în grupă