Tenis

Irina Begu, out de la Moscova! A pierdut clar cu Yulia Putintseva, în turul I de la Moscova

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 15 octombrie 2018

Irina Begu, locul 53 WTA, a fost învinsă categoric în turul I de la Moscova, de Yulia Putintseva, scor 2-6, 0-6.

Irina Begu a început bine meciul și a făcut primul break al meciului și a condus cu 2-1. Putintseva a revenit și a câștigat următoarele cinci game-uri, făcând trei break-uri și adjudecându-și setul.

În partea a doua, Putintseva a dominat autoritar. Jucătoarea din Kazahstan a câștigat toate game-urile din setul secund, calificându-se după o oră și 9 minute.