CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // GALERIE FOTO + VIDEO Coincidență tulburătoare! Oltenii și-au marcat în propria poartă chiar în minutul 8, numărul lui Balaci

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 21 octombrie 2018

Zecile de mii de suporteri care au venit pe "Ion Oblemenco" pentru a aduce un ultim omagiu memoriei lui Ilie Balaci au avut parte de o surpriză neplăcută. Echipa favorită a primit gol chiar în minutul 8, fix momentul în care întreg stadionul era pregătit să omagieze amintirea lui Balaci.

În minutul 8, Pigliacelli a respins în față mingea șutată de Florinel Coman, aceasta l-a izbit pe Renato Kelic și a intrat în proprie poartă.

În secundele imediat următoare, luminile nocturnei s-au stins, iar fanii au început să-și aprindă blițurile de la telefoane și să arunce flori în teren. Cei treizeci de mii de suporteri au încercat să treacă peste momentul golului primit și au scandat la unison numele lui Ilie Balaci.

Organizatorii au trecut pe tabelă că golul s-ar fi marcat în minutul 9, dar mingea a intrat în plasă în minutul 7:58.