Liga 2

Debut victorios pentru Florin Bratu pe banca noii echipe » Discursul cu care și-a mobilizat jucătorii în vestiar

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 27 octombrie 2018

Florin Bratu a debutat cu victorie pe banca celor de la Aerostar Bacău. Moldovenii au învins-o pe Ripensia Timișoara cu 2-0 și au urcat un loc în clasament, de pe 18 pe 17.

Echipa fostului antrenor al lui Dinamo a deschis scorul înainte de pauză, prin Buhăcianu, Vraciu stabilind scorul final în minutul 78, din penalty.

Înainte de meci, Bratu a încercat să lucreze și la moralul jucătorilor și le-a ținut acestora un discurs în vestiar.

"Băieți, am venit cu inima deschisă aici. Am venit să ajut și sper ca împreună sa facem o treabă bună și să evităm retrogradarea", a fost mesajul cu care Bratu i-a mobilizat pe jucători în vestiar, conform desteptarea.ro.