Tenis

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER / Aici s-a jucat finala! Ghinion INCREDIBIL pentru Copil la 4-4 în setul doi: gest de disperare al lui Marius

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 octombrie 2018

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER // Finala de la Basel dintre Marius Copil și Roger Federer, scor 6-7 (5), 4-6, a atins dramatismul maxim la scorul de 4-4 în setul 2.

După un debut senzațional de set secund, când Marius a condus cu 3-0 și 4-1, elvețianul a revenit fabulos.

Roger a egalat la 4, dar Copil n-a renunțat la luptă. Totuși, o serie de ghinioane l-a lovit pe român, care, exasperat, s-a văzut nevoit să arunce prosopul.

Au fost 4 mingi decise cu ajutorul hawk-eye, toate în favoarea elvețianului, cu mingi milimetric în afara liniei! Două au fost cerute de Copil, două de Federer.

Acest moment l-a debusolat total pe Marius Copil. Jucătorul nostru s-a uitat către cer și a făcut un semn cu degetul arătător: "Nu se poate așa ceva".

Citește și:  MARIUS COPIL - ROGER FEDERER // VIDEO + FOTO Copil viteaz: Marius a pierdut finala de la Basel cu Federer, chiar dacă a făcut un meci curajos, iar în unele momente a fost peste marele Roger