Atac la adresa arbitrajului după Sepsi - CFR: "Tot Chivulete a fost și-atunci!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 octombrie 2018

Eugen Neagoe a ieșit la atac după înfrângerea cu CFR Cluj din prelungiri, scor 1-2. Fără să-i reproșeze o fază anume, tehnicianul covăsnenilor l-a taxat pe arbitrul Andrei Chivulete, despre care spune că a avut o manieră ciudată de a conduce meciul.

"Sunt foarte supărat, am mai multe motive. N-aș vrea să vorbesc, ca să spun prostii. Am făcut un joc bun, în afara celor două cornere. Felicit băieții, e foarte dureros să pierzi așa cum am făcut-o noi. Asta e situația, n-am reușit să înscriem golul 2 când am avut ocazia.

A văzut toată lumea ce s-a întâmplat pe teren. Și eu muncesc, stau de dimineața până seara.

Nu sunt tratat așa cum e normal. N-am avut niciun penalty în 13 etape, singura echipă. Muncesc și eu, chiar dacă e frig, cald sau îngheț.

Ar trebui să fim mai respectați mai mult, pentru că am dovedit respect față de toată lumea. N-am vorbit urât cu nimeni, mi-am spus doar părerea la finalul jocului. Același arbitru, Chivulete, a fost și la meciul CFR pierdut sezonul trecut când a văzut de la 60 de metri că o minge a trecut linia porții", a zis Eugen Neagoe la Look.

"La fazele fixe n-am fost atenți, acolo s-a scris istoria meciului. A fost un meci de luptă, e păcat că nu am învins, ne-am fi apropiat de primele locuri. Cred că ne putem mulțumi cu aceste 19 puncte" Florin Ștefan, fundaș Sepsi,  la  Look

"Cred că a fost penalty, l-am pierdut din marcaj și am fost nevoit să faultez. A fost o neatenție a noastră. După aspectul jocului eu cred că nu meritam să pierdem. Am dominat CFR-ul în multe momente" Gabriel Vașvari, mijlocaș Sepsi