VIDEO + FOTO Răsturnare a la "Tati": gol de generic și o gafă colosală în 10 minute de coșmar pentru Sepsi cu Hermannstadt

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 03 November 2018

Sepsi - Hermannstadt (1-3 scor final) era 1-0 la pauză, dar după 10 minute din repriza secundă elevii lui "Tati" Miriuță reușiseră deja să răstoarne tabela în urma a două faze antologice.

1. Primele secunde ale reprizei a doua i-au fost fatale lui Sepsi. În doar 8 secunde apărarea și portarul gazdelor au fost șah-mat. De patru atingeri a avut nevoie Hermannstadt să înscrie: Dumitriu a preluat pe piept și a reluat la colțul scurt, cu pământul, din afara careului! (AICI VIDEO)

2. Al doilea gol a venit după o gafă incredibilă a portarului gazdelor, Niczuly, care s-a încurcat în minge. Tsoumou i-a suflat-o și a înscris. (VIDEO AICI).