Stranieri

FOTO Paul Anton l-a învins pe Ionuț Nedelcearu în derby-ul de la retrogradare din Rusia » Mijlocașul naționalei a oferit o pasă de gol

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 05 noiembrie 2018

Doi foști dinamoviști s-au întâlnit azi într-un derby cu implicații în zona retrogradării din campionatul Rusiei.

Samara, echipa la care evoluează mijlocașul Paul Anton, 27 de ani, s-a impus cu 2-1 în deplasarea de pe terenul lui Ufa, formația la care joacă fundașul Ionuț Nedelcearu, 22 de ani.

Ambii au fost integraliști, iar Paul Anton a pasat decisiv la reușita prin care Samara a deschis scorul în minutul 18, prin Samardzic.

Ufa a egalat în minutul 68, prin Sysuev, dar Samara a dat lovitura în prelungirile partidei, grație reușitei lui Yarkolev.

Cele două echipe sunt vecine de clasament după 13 etape, ocupând pozițiile care duc la baraj. Ufa e pe 14, cu 11 puncte, în timp ce Samara e pe locul 13, cu 14 puncte.

Vezi și:  FOTO Lor le merge mai bine » Doi foști dinamoviști au câștigat titlul cu noile lor echipe