FOTO Mitriță, eliminat în 5 minute cu Sepsi! » Gestul care îl poate scoate din joc pentru mai multe runde

+3 Foto
Captura TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 09 noiembrie 2018

După meciul cu Sepsi (1-1), CS U Craiova nu se va putea baza pe cel mai important om al ei cel puțin în partida cu FC Botoșani, din etapa a 16-a. La 1-0 pentru oaspeți, în repriza secundă, Alexandru Mitriță a primit două  "galbene" în decurs de 5 minute.

În minutul 52, a încasat cartonașul din partea lui Radu Petrescu după o simulare  în careul celor de la Sepsi.

Al doilea "galben" a venit în minutul 57, după o altă fază în care "centralul" a considerat că a simulat, deși Ion Crăciunescu, la finalul meciului, a considerat aberantă decizia lui Petrescu.

În plus, după ce a văzut "roșu", Mitriță și-a proptit mâna în falca lui Feher, portarul lui Sepsi, și riscă o suspendare mai mare de o etapă.

Astfel, golgeterul lui CS U, cu 10 reușite, va lipsi cel puțin la meciul de la Botoșani care va fi luni, 26 noiembrie, de la 20:30, în direct la TV Digi Sport, Telekom Sport, Look și liveTEXT pe GSP.RO.