Liga 3

FLACĂRA MORENI - FC U CRAIOVA 0-2 // Victorie la ceas de Centenar » Craiova s-a impus fără emoții la Moreni, în ultimul meci din 2018

Perez, Chindriș și Mihai Dina, cu drapelul inscripționat cu inițialele clubului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 30 noiembrie 2018

În ultima etapă a turului Ligii a 3-a, a 15-a, FC U Craiova a învins la Moreni, pe Flacăra, 2-0, ambele goluri fiind reușite în prima repriză.

"Juveții" au intrat pe terenul înghețat de la Moreni cu un drapel al României, la ceas de Centenar.

Sabin Lupu a deschis scorul în minutul 6 cu un voleu din afara careului, după o deviere a lui Florin Costea, iar Claudiu Bălan a punctat în minutul 24, din apropiere, după un corner.

Surugiu, de la craioveni, a fost eliminat în minutul 81.

Oltenii fac 30 de puncte și se apropie la un punct de locurile 1 și 2 , ocupate Turnu Măgurele și Flacăra Horezu, ambele cu un meci rămas de disputat.

În martie, la reluarea campionatului, alb-albaștrii vor juca în deplasare cu Atletic Bradu.

Vezi și:

AXIOPOLIS CERNAVODĂ - RAPID 1-9 // FOTO Victorie devastatoare a Rapidului, pe un teren desprins din altă lume » Echipa lui Pancu încheie turul pe primul loc