FOTO Decizie GREȘITĂ a tușierului la CFR - Voluntari! Ardelenii au avut un gol anulat aiurea

Captura TV Digi Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 30 November 2018

CFR Cluj a demolat-o pe FC Voluntari, scor 5-0, într-un meci în care George Țucudean a marcat de 3 ori. Scorul putea fi și mai mare, însă ardelenii au avut un gol anulat eronat.

Omrani a punctat la 1-0 în prelungirile primei reprize, însă George Găman a anulat reușita atacantului francez, care transformase fără probleme.

Ce-i drept, "centralul" s-a luat după semnalizarea lui Gabriel Stroe, care a ridicat fanionul fără ezitare, deși francezul era în poziție regulamentară.

Reluările au demonstrat clar că Omrani se afla în poziție regulamentară. Spre norocul tușierului decizia nu a afectat în niciun fel câștigătoarea jocului.