VIITORUL - DINAMO 4-1 // Basarab Panduru, cucerit definitiv: "Incredibil! Am văzut un jucător perfect"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 02 December 2018

Viitorul s-a impus în fața lui Dinamo, scor 4-1. Basarab Panduru a fost impresionat de prestația entuziasmantă a lui Ianis Hagi, autorul unei "duble".

"Incredibil. Tot ce a făcut astăzi a fost de mare jucător. Din primul minut până la penalty-ul pe care l-a obținut în prelungirile partidei. Am văzut un jucător perfect.

A făcut niște lucruri pe care nu le-am mai văzut. A avut șansa să șuteze de la marginea careului de 16 metri, dar a pasat. Apoi a scos o lovitură de la 11 metri și l-a lăsat pe Mățan să execute. Bravo! Bravo lui pentru tot ce a făcut în seara asta", a declarat Panduru la TV Telekom Sport.