FOTO Așa a umilit-o Ianis pe Dinamo » Ce mesaj și-a inscripționat pe ghete la meciul de sâmbătă

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 03 December 2018

Viitorul a umilit-o pe Dinamo, 4-1, după un meci perfect făcut de Ianis Hagi. Mijlocașul ofensiv de 20 de ani a dat două goluri, o pasă de gol pentru reușita lui Drăguș, a fost decisiv în eliminarea lui Vlad Olteanu în minutul 32 și a scos penalty-ul pe care Mățan l-a ratat în minutul 90+5.

Fotoreporterul Gazetei Sporturilor, Cristi Preda, a surprins ghetele personalizate cu care Ianis a jucat și-a marcat de două ori în poarta celor de la Dinamo.

Ianis a purtat niște ghete albastre, personalizate cu mesajul: "You can't slow me down!", care se traduce prin "Nu mă poți încetini". Mai mult, acesta și-a pus și steagul României pe ele, dar și cuvântul "faith" -"credinţă".