ASTRA - FC BOTOȘANI 1-1 // VIDEO Astra lui Costel Enache a remizat cu FC Botoșani, fosta sa echipă, scor 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 03 decembrie 2018

Astra și FC Botoșani au remizat în ultimul meci din etapa a 17-a din Liga 1, scor 1-1 (Belu '74 / Burcă '55). Partida s-a disputat pe o ceață foarte deasă.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 55 prin lovitura de cap a fundașului central Andrei Burcă. Acesta a reluat în plasă mingea cu capul din 6 metri.

Echipa lui Costel Enache a egalat cu 16 minute înainte de final prin Claudiu Belu, care a profitat de o respingere în față a portarului Pap.

După 17 etape Astra ocupă locul 7, cu 21 de puncte, în timp ce FC Botoșani e pe poziția a 9-a, la o lungime distanță.

ASTRA - FC BOTOȘANI 1-1Au marcat: Belu '74 / Burcă '55

Astra: Lazar - Belu, Bejan, Cestor, Radunovici - Mrzljak, Biceanu, N. Roșu - D. Alibec, Llullaku, Butean
Rezerve: Miguel Santos, V. Gheorghe, Koukou, L. Buș, Crișan, Begue, Moise
Antrenor: Costel Enache

Botoșani: Pap - Patache, Miron, Burcă, Dumitraș - Papa, L. Fulop - Golofca, Ongenda, Fabbrini - M. Roman II
Rezerve: Trujici, Corban, Chitoșcă, Târșa, Soiledis, Chindriș, Fraisl
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Arbitri: Sebastian Colțescu (Craiova) / Asistenți: Mircea Grigoriu (București), Andrei Constantinescu (București) / Rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) / Observator: Eduard Dumitrescu (Pitești)