Stranieri

Varela i-a adus victoria lui Răzvan Lucescu la PAOK » Parcurs fără greșeală pentru echipa românilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 03 December 2018

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a impus în deplasarea de la Lamia, scor 1-0, într-un meci din etapa a 12-a din campionatul Greciei.

Unicul gol al partidei a fost marcat de fostul jucător de la FCSB, Fernando Varela, în minutul 54. Alin Toșca a fost doar rezervă. Răzvan Lucescu a avut și ceva emoții în repriza secundă, când Canas a fost eliminat în minutul 63.

PAOK rămâne fără nicio înfrângere în acest sezon și e lider, cu 32 de puncte. Următoarea clasată e Olympiakos, care are 26 de puncte. De menționat e că PAOK a pornit sezonul cu o penalizare de două puncte din partea Federației elene.