Stranieri

VIDEO și FOTO Gol GENIAL marcat de Florin Andone în Premier League! Vârful naționalei e la a doua reușită consecutivă

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 04 December 2018

Florin Andone (25 de ani) a marcat un gol superb în victoria obținută de Brighton în fața lui Crystal Palace, scor 3-1.

Atacantul român este la a doua reușită consecutivă în Premier League, după golul decisiv din deplasarea de la Huddersfield, scor 2-1. Astăzi, Andone a început pe bancă partida de astăzi și a avut nevoie de o serie de întâmplări pentru a fi introdus.

• Prima, în minutul 28, când fundașul Shane Duffy a văzut cartonașul roșu. Neamțul Pascal Gross, unul dintre cei doi oameni ofensivi, a fost sacrificat.
  • A doua întâmplare, în minutul 35, când Glenn Murray s-a accidentat.

Vârful naționalei României a intrat excelent în joc, iar în al patrulea minut de prelungire al primei părți a reușit o cursă de senzație, depășind doi adversari și marcând din unghi, la scorul de 2-0 pentru formația sa.

Brighon - Crystal Palace 3-1Au marcat: Murray '24 (pen.), Balogun '31, Andone '45+4 / Milivojevic '81

Brighton a urcat pe poziția a zecea în Premier League, cu 21 de puncte acumulate în 15 etape. Formația lui Andone se deplasează etapa următoarea la Burnley.