VIDEO + FOTO Evoluție GENIALĂ pentru Montini contra Craiovei! Gol cu călcâiul și hattrick pentru omul adus de Rednic

+3 Foto
Captura TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 15 decembrie 2018

Dinamo a deschis scorul în partida de pe teren propriu contra Craiovei în minutul 30, după un gol magnific reușit de Montini. Italianul în vârstă de 26 de ani a recidivat după pauză, reușind hattrickul, în minutele 48 și 52!

La primul gol, atacantul adus de Mircea Rednic a ajuns la o minge, reluată defectuos de Ricardo Grigore și a reluat cu călcâiul, printre picioarele unui fundaș al oaspeților.

Mingea nu a mai putut fi oprită de Pigliacelli, care s-a văzut învins la una dintre puținele ocazii pe care "câinii" le-au avut.

Tot italianul a marcat și golul de 2-0 pentru Dinamo, imediat după pauză. A reluat din 3 metri, în poarta goală. Apoi, a făcut 3-0 cu un șut din careu.

Mattia Montini (26 de ani) a fost adus de Dinamo după venirea lui Mircea Rednic. Atacantul a evoluat ultima dată la Bari. Vârful a mai reușit un gol pentru "câini" în înfrângerea cu Viitorul, 1-4, având un total de 3 reușite.