Altele

VIDEO Victorie magnifică pentru Steaua în Champions League + FAZA ZILEI: filmuleț haios al bucuriei după meci

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 19 December 2018

Echipa de polo a CSA Steaua a obținut o victorie importantă în LEN Champions League împotriva Stelei Roșii Belgrad, scor 8-3.

Partida din bazinul de polo din Complexul Sportiv Steaua a fost la discreția roș-albaștrilor, chiar dacă primul sfert s-a terminat 0-0. La pauză a fost 3-1, după al 3-lea sfert 7-1, iar scorul final 8-3.

Pentru Steaua au marcat: Alexandru Ghiban (2 goluri), Uros Cuckovic (1), Victor Antipa (1), Mihnea Chioveanu (1), Jerko Kragic Marinic (1), Marios Kapotsis (1) și Andrei Prioteasa (1).

Pentru Steaua e prima victorie în LEN Champions League în 5 meciuri. Ca și adversara de azi, steliștii aveau înfrângeri pe linie.

După joc, campioana olimpică la spadă Ana-Maria Brânză-Popescu, soția poloistului stelist Pavel Popescu, a distribuit pe facebook un filmuleț haios.

Steliștii au arătat că nu stau bine numai la polo și au celebrat victoria printr-un sincron spectaculos.

"Victorie în Champions League pentru Steaua Polo. CSA Steaua București 8-3 Steaua Roșie Belgrad. Bravos pentru meci și pentru sincron", a scris Ana-Maria Brânză.