MANCHESTER CITY - LIVERPOOL 2-1 // FOTO Moment ireal în minutul 17 » Încă un centimetru și era gol, la capătul unei faze antologice!

+9 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 03 January 2019

În minutul 17 al meciului Manchester City - Liverpool (2-1), la 0-0, oaspeții au avut o ocazie incredibilă.

Faza a fost inițiată de Mohamed Salah, care a pasat către Sadio Mane. Atacantul lui Liverpool a trecut în viteză de Stones și a șutat pe lângă portarul Ederson, dar mingea a lovit bara.

Ulterior, mingea a ricoșat la 6 metri de poartă, de unde John Stones a încercat să respingă cu disperare, dar a degajat în Ederson! Mingea se îndrepta către poartă, dar același Stones s-a repliat și cu un ultim efort a respins-o eroic de pe linie, din fața lui Salah!

Reluarea cu sistemul "goal line" că mingea nu trecuse cu întreaga circumferință linia porții. Mai lipsea un centimetru!

Urmărește AICI desfășurarea meciului Machester City - Liverpool, plus foto și video