REAL MADRID - REAL SOCIEDAD 0-2 // VIDEO + FOTO INCREDIBIL! Real, FURATĂ pe teren propriu » EROARE uriașă a VAR

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 06 January 2019

Real Madrid a cedat în fața lui Real Sociedad, scor 0-2, în etapa cu numărul 18 din Spania. Sistemul VAR a dat greș în minutul 66 al înfruntării de pe Santiago Bernabeu.

"Centralul" José Luis Munuera Montero a greșit flagrant în minutul 66, când brazilianul Vinicius Junior (18 ani) a fost agățat de Geronimo Rulli, portarul lui Sociedad. Arbitrii responsabili de VAR nu l-au atenționat pe Munuera, în ciuda faultului evident.

"Imaginile sunt clare. Vinicius e faultat de Rulli, iar arbitrul greșește. Portarul trebuia să primească și cartonaș galben"Andújar Oliver, fost mare arbitru spaniol

Real a fost condusă cu 1-0 încă din minutul 2, după un penalty transformat de Wilian Jose, și a jucat cu un om în minus pe teren din minutul 61, când Lucas a fost eliminat pentru al doilea galben. Ruben Pardo a stabilit scorul final în minutul 83, pe contraatac.

Vezi VIDEO cu faza incriminată

Vezi și:

SEVILLA - ATLETICO MADRID 1-1 // FOTO Război pentru locul secund în Spania! Record de cartonașe arătate în lupta pentru urmărirea Barcelonei