FOTO PSG, fără milă pentru Guingamp! Neymar, Cavani și Mbappe au făcut show și s-au întrecut în goluri

+6 Foto
PSG - Guingamp // FOTO: Reuters

Articol de Theodor Jumătate  —  Saturday, 19 January 2019

Parisul zdrobește Ligue 1. PSG a făcut scorul weekend-ului în campionatele tari din Europa după ce s-a impus cu 9-0 în meciul cu Guingamp. Edinson Cavani și Kylian Mbappe au reușit câte un hat-trick.

Ce-ar fi putut face lanterna Guingamp pe Parc des Princes? N-a avut nicio șansă. Stelele roș-albastre, Neymar, Cavani și Mbappe, au făcut întrecere: care marchează mai multe goluri.

Scorul la pauză a fost 3-0, după ce Neymar, minutul 11, și Mbappe, 37 și 45, au punctat. După pauză a ieșit la rampă Cavani. Atacantul uruguayan a reușit un hat-trick, în minutele 59, 66 și 75.

Până la sfârșit, Mbappé a mai punctat o dată, la fel și Neymar. Printre cei trei atacanți, s-a strecurat reușita fundașului Thomas Meunier.

După 9-0 cu Guingamp, PSG are 13 puncte avans față de Lille, locul 2. Pot fi 19 puncte, dacă învinge și în cele două restanțe.