Stranieri

Marș spre titlu » PAOK a făcut încă o victimă! Echipa lui Răzvan Lucescu e de neoprit în Grecia

Răzvan Lucescu este tot mai aproape de primul titlu din carieră

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 27 January 2019

PAOK calcă totul în picioare în Superliga din Grecia, unde a obținut a 16-a victorie în 17 partide. Echipa lui Răzvan Lucescu a demolat-o azi pe OFI Creta, 4-0.

Doar 24 de minute i-au trebuit lui PAOK să înscrie. Matos a punctat din pasa lui Bisewar, iar Akpom a făcut 2-0 în minutul 35, acesta fiind și scorul la pauză.

În repriza secundă, PAOK a mai marcat de două ori. Jaba (65) și Akpom (80) au înscris și au dus scorul la 4-0. Cu această victorie PAOK a ajuns la 47 de puncte (a început cu o penalizare de două puncte).

Are 11 puncte peste Olympiakos, care are însă un meci mai puțin. OFI este abia pe 14, cu 15 puncte.

Următorul meci al lui PAOK este tot pe teren propriu, contra formaţiei Giannina, miercuri, de la 17:15. După acest joc urmează derby-ul cu AEK Atena, programat pe 3 februarie.

EXCLUSIV GSP // Reportaj din vestiarul lui Antwerp despre Ladislau Boloni » Cum îl văd jucătorii, care e obiectivul: „Ne spune că nu avem voie să ne odihnim”