Liga 4

VIDEO Steaua pare gata de promovarea în Liga 3 » Victorie în amicalul cu FC Voluntari, 2-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 01 februarie 2019

Steaua, liderul din Liga a 4-a, a câștigat amicalul cu FC Voluntari II, locul 6 în Seria a 3-a din Liga 3, scor  2-1.

Steaua a început mai bine meciul. Echipa antrenată de Marius Lăcătuș a deschis scorul în minutul 26, când Bogdan Sitaru a trimis cu capul, din 6 metri, o centrare a lui Alin Predescu. Voluntari a egalat rapid, Cosmin Achim marcând din penalty în minutul 31.

Steaua a înscris golul victoriei în minutul 66. Alex Mărgărit a avut o acțiune pe partea dreaptă și a centrat pe jos, în fața porții, de unde Alin Robu a îndeplinit o simplă formalitate.

La meci au fost prezenți Ioan Andone, managerul de la FC Viitorul, și Ciprian Marica, fost atacant la Dinamo și FCSB.

VIDEO FC Voluntari II - Steaua 1-2