FCSB - HERMANNSTADT // VIDEO + FOTO Arbitrul Cătălin Popa a comis-o » Ion Crăciunescu: „Trebuia eliminare!” + posibil penalty neacordat pentru oaspeți

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 11 februarie 2019

FCSB s-a impus în fața lui Hermannstadt, scor 3-0. În ciuda faptului că FCSB s-a desprins rapid pe tabelă, „centralul” Cătălin Popa a avut mult de furcă.

• În minutul 8 al partidei de pe Arena Națională, la scorul de 1-0 pentru FCSB, Junior Morais a încasat o lovitură cu cotul în plină figură de Alexandru Dandea. Arbitrul partidei nu a fluierat nimic, dar a fost contrazis de Ion Crăciunescu.

Fostul arbitru internațional a fost categoric: „Este lovitură liberă pentru FCSB și eliminare pentru jucătorul lui Hermannstadt!”.

Hermannstadt a cerut penalty

• În minutul 49, imediat după cea mai mare ocazie de gol a oaspeților, Lucian Filip atinge mingea cu mâna în interiorul careului. Fotbalistul folosit astăzi pe postul de fundaș central are circumstanța atenunată că a fost mascat de un adversar aflat la mai puțin de un metru de el.