Handbal

FOTO Dinamo a demolat-o pe CSM București » Victorie zdrobitoare și semne bune înaintea meciului din optimile Ligii

+12 Foto
Dinamo - CSM București FOTO: Raed Krishan

Articol de Marian Ursescu, Raed Krishan (foto)  —  miercuri, 13 februarie 2019

Dinamo a bătut-o pe CSM București cu 28-20, într-un meci din Liga Națională de handbal masculin. Încă de la pauză diferența a fost de 10 goluri.

Seară memorabilă pentru campioana Dinamo în fața liderului CSM București. "Câinii roșii" au învins cu 28-20, dar pe teren diferența a fost mai evidentă.

Cu golgeterul Amine Bannour revenit în mare formă după o accidentare mai veche, dar și cu portarul Saeid Heidarirad incredibil între buturi, Dinamo s-a distanțat din start.

CSM nu a avut soluții la apărarea făcută de gazde, care au marcat apoi pe contraatac și pe faza a doua. La pauză, Dinamo conducea cu 16-6. Noroc că, în partea a doua, antrenorul Constantin Ștefan a schimbat echipa, a rulat tot lotul, gândindu-se probabil că nu peste mult timp va juca "dubla" cu Sporting Lisabona în optimile Ligii Campionilor.

CSM București a pierdut fotoliul de lider după această înfrângere, iar Dinamo s-a apropiat la șase puncte de locul 1, ocupat acum de HC Dobrogea Sud Constanța.

Vezi și: FOTO Constanța, victorie dramatică pe terenul Stelei, 25-24!