Tenis

MIHAELA BUZĂRNESCU - SOFIA KENIN // VIDEO Mihaela Buzărnescu, OUT de la Dubai! A pierdut 9 game-uri la rând cu Sofia Kenin

Mihaela Buzarnescu // FOTO: Reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 18 februarie 2019

Mihaela Buzărnescu, locul 29 WTA, a pierdut fără drept de apel în turul I la Dubai, cu Sofia Kenin, locul 37 WTA, scor 3-6, 0-6, după un meci care a durat o oră și 13 minute.

Mihaela Buzărnescu își continuă forma slabă din acest an și a ajuns la 6 înfrângeri la rând.

Primul set a avut un început echilibrat. Cele două jucătoare au mers cap la cap până la 3-3. Ulterior, Sofia Kenin a forțat și a câștigat trei game-uri, dintre care două pe serviciul Mihaelei.

În setul doi, jocul lui Buzărnescu a fost tot mai slab și Kenin a profitat. Americanca de 20 de ani a câștigat toate game-urile din setul doi și s-a impus fără drept de apel.

Sofia Kenin va juca în turul II cu Daria Kasatkina, locul 13 WTA.