Stranieri

VIDEO Nicolae Stanciu a oferit o pasă de gol în Arabia Saudită » Al Ahli a ratat șansa să depășească echipa lui Șumudică

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 20 February 2019

Nicolae Stanciu (25 de ani) își continuă forma bună la Al Ahli, acolo unde astăzi a reușit o pasă de gol în meciul pierdut în deplasare, 1-2, cu Al Fateh, în etapa a 21-a din Arabia Saudită.

Mijlocașul român a executat cornerul din care Mohanad Aseri a egalat, 1-1, cu o lovitură de cap în minutul 73. Al Ahli a pierdut însă meciul după golul din ultimul minut al lui Mohammad Al Majhad, cel care a și deschis scorul în debutul partidei.

Astfel, Al Ahli a ratat ocazia să depășească în clasament echipa lui Șumudică, Budescu și Găman, Al Shabab, care e pe 3. Formația lui Stanciu e pe poziția a 4-a, la o lungime în spatele lui Al Shabab.

Stanciu a marcat în urmă cu 4 zile un gol în Liga Campionilor Asiei chiar împotriva echipei antrenate de Laurențiu Reghecampf, Al Wasl, scor 2-2.

„Demolatorul” Ionuț Radu e dorit de o forță din Serie A » Inter poate primi o nouă lovitură!