Tenis

VIDEO Simona Halep face legea la Dubai! A reușit pentru a doua oară consecutiv „lovitura zilei”: „Pur și simplu uluitor”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 20 februarie 2019

Simona Halep (2 WTA) a învins-o pe Lesia Tsurenko, scor 6-3, 7-5, și s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Dubai. Românca a reușit însă și lovitura turneului.

• Halep (27 de ani, 2 WTA) va juca joi în sferturile de finală de la WTA Dubai împotriva Belindei Bencic (21 de ani, 45 WTA), după ora 17:00. Meciul va putea fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.ro și pe TV Digi Sport.

Fostul lider mondial pare de neoprit la Dubai, unde a reușit pentru a doua zi la rând punctul turneului.

Simona a reușit o scurtă fabuloasă în setul 2 la scorul de 5-4 pentru ucraineancă, aceasta din urmă având un break în față. După acest punct, Halep a revenit în forță și a câștigat meciul.

Contul WTA a desemnat lovitura Simonei drept „punctul zilei” și a exclamat: „Pur și simplu uluitor, Simona Halep!”.

Și în meciul de marți cu Bouchard tot Simona și-a adjudecat „punctul zilei”.