POLI IAȘI - CFR 0-1 // FOTO Eroare GRAVĂ a lui Iulian Călin în Poli Iași - CFR! Echipa lui Stoican n-a primit un penalty evident

+2 Foto
Captura TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 23 February 2019

Poli Iași contestă una dintre deciziile luate de Iulian Călin pe final de meci. În minutul 75, Patrick Petre a căzut în careu după un duel cu Andrei Mureșan.

Călin a lăsat jocul se continue, însă reluările au demonstrat faptul că „centralul” s-a păcălit și că Poli Iași trebuia să primească lovitură de la 11 metri.

Mureșan și-a lăsat un picior în spate și l-a împiedicat pe Petre. A fost prima decizie eronată a lui Călin din acest meci, terminat cu victoria oaspeților, 1-0.

Chiar dacă a avut o partidă grea, arbitrul avusese până la această fază o prestație impecabilă.