POLI IAȘI - CFR 0-1 // Stoican după eșecul în prelungiri cu CFR: „E o dezamăgire! Dar sunt mândru de băieții mei”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 23 February 2019

Flavius Stoican își laudă elevii chiar dacă Poli Iași a pierdut cu CFR Cluj, scor 0-1. Nu crede că echipa sa mai are șanse la play-off.

„E o dezamăgire. Am luat gol în minutul 93. E păcat, șansele noastre la play-off sunt foarte mici acum. Sunt mândru de jucătorii mei, pentru că m-am bătut până în ultima clipă la play-off.

E o atmosferă apăsătoare în vestiar, asta este. Puteam câștiga și fără penalty azi. Sau măcar să luăm un punct. CFR e o echipă foarte bună, cu jucători fantastici.

Orice absență poate fi acoperită. Nu caut scuze, am jucat contra campioanei și i-am pus mari probleme”, a zis Flavius Stoican la TV Digi Sport.