MANCHESTER UNITED - LIVERPOOL 0-0 // VIDEO + FOTO Klopp, pas greșit în lupta cu Guardiola pentru titlul din Premier League

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 24 februarie 2019

Manchester United și Liverpool au terminat la egalitate, scor 0-0, în derby-ul etapei din Premier League.

Ole Gunnar Solskjaer continuă șirul de invincibilitate în competițiile interne, în ciuda ghinionului teribil avut în primele 45 de minute, când a fost nevoit să facă toate cele 3 schimbări, Ander Herrera, Juan Mata și Jesse Lingard părăsind terenul accidentați.

Jocul s-a animat după pauză. United a reușit în două rânduri să trimită mingea în poartă, golurile fiind anulate, corect, pentru offside.

24 de meciuritrecuseră de la ultimul 0-0 între Manchester United și Liverpool

Liverpool trece pe primul loc în Premier League, cu 66 de puncte, unul mai mult decât Manchester City.

Manchester United cade în afara locurilor de Liga Campionilor, pe 5, la un punct în spatele lui Arsenal, victorioasă astăzi contra lui Southampton, scor 2-0.